Ing. Jan Sýkora
+420 602 517 667

banner
DomůKontaktCeník produktůPřihlásit

Vítejte na stránkách Meteo-Sýkora.czFirma Sýkora vznikla v roce 1992 a zabývá se vývojem a výrobou anemometrů - tedy čidel pro měření rychlosti a směru větru a odvozených komponentů. Aplikace výrobků je vhodná pro:

  • meteorologické měření větrných podmínek lokalit (větrné elektrárny)
  • zajištění provozní bezpečnosti ve výškách ( jeřáby, lešení, výsuvné plošiny a žebříky)
  • zajištění bezpečného provozu pozemních zařízení (markýzy, žaluzie, sekční vrata, reklamní plochy, lyžařské vleky, lanovky)
  • sportovní činnost (atletika, lyžařské skoky a sjezd, turistika, sportovní letectví) atd.Měření rychlosti větru - anemometry


Pro měření rychlosti větru nabízímě různé varianty anemometrů - na stožár či výškové zařízení nebo jen ruční. Rychlost větru se se může odečítat přímo na anemometru nebo na vzdáleném zobrazovací jednotce a nebo je možné ji dlouhodobě zaznamenávat do paměti a následně vyhodnocovat.
Zvláštní kategorii tvoří limitní anemometry. Základní anemometr je spojen s vyhodnocovacím zařízením, které při dosažení nastavené síly větru spustí požadovanou akci (zvukový signál, vypnutí zařízení atd.).

Limitní anemometry slouží pro zajištění bezpečnosti provozu výškových i pozemních zařízení.

Měření směru větru - směrovky


Zařízení vyhodnocuje směr větru. Levnější varianta využívá pro určení směru drátový odporový potenciometr, u ostatních směrovek se již směr převádí zabudovaným enkodérem, kde je větší přesnost a spolehlivost. Výsledná hodnota se přenáší na vzdálenou zobrazovací jednotku.

Směrovky jsou z duralu s komaxitovou povrchovou úpravou.Rychlost i směr současně

V naší nabídce je samozřejmě i zařízení spojující oba předešlé způsoby. S anemometrem je připojena směrovka a celé zařízení je připojeno kabelem k zobrazovacímu zařízení nebo záznamovému zařízení.

Zařízení lze na přání doplnit vnitřním vyhříváním.Zobrazovací zařízení

Zobrazovací zařízení může být tvořeno dvouřádkovým displejem nebo o něco dražší a komfortnější variantou s LCD monitorem.
Záznamové zařízení

Zde je snímací jednotka rychlosti a směru větru připojena k netbooku. SW umožňuje aktuální vizualizaci rychlosti a směru větru, rovněž jsou data archivována na disku, odkud je lze v histogramu vyčíst a pro stanovené období je statisticky vypočtena průměrná rychlost a převažující směr větru.ČeskyEnglish facebook